آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
معرفی رشته های دبیرستان


۹ بازدید
pasokhadmin

  • مدرسه
  • مقالات مشاوره ای مدرسه


معرفی رشته های دبیرستان

 

در مقاله قبل در مورد انتخاب رشته دبیرستان و مواردی که باید به اونها توجه کنید گفتیم. توی این مقاله به معرفی رشته های دبیرستان خواهیم پرداخت و خود رشته ها رو بررسی میکنیم که در نهایت با دید بازی بتونید به انتخاب درست داشته باشید.

شاخه هایی که دانش آموزان کلاس نهم میتونند برای رشته تحصیلی خودشون انتخاب کنند، شامل ۳ شاخه اصلی میشه که در شکل زیر تقسیم بندی کردیم:

معرفی رشته های دبیرستان

 

حالا به توضیح هر کدوم از شاخه ها میپردازیم:

 

شاخه نظری

 

این شاخه ۴ تا رشته ریاضی، تجربی، انسانی و معارف اسلامی داره که حالا به تفکیک توضیح میدیم:

 

رشته ریاضی و فیزیک

 

همونطور که از اسم این رشته معلومه، مهمترین درس این رشته، درسهای ریاضی و فیزیک هست. پس کسی که وارد این رشته میشه باید به این درسها علاقه مند باشه و توانایی استدلال و حل مسایل رو داشته باشه. علاوه بر این دو درس، شیمی هم جزو درسهای اصلی این رشته هست. برای اینکه توی کنکور موفق بشید باید این ۳ تا درس رو خوب بخونید و درصد بالا بزنید. معمولا کسانی که بهره هوشی خوبی دارند و سرعت عمل مناسبی دارند میتونند توی این رشته موفق بشن. یکی دیگه از توانایی های لازم برای موفقیت توی رشته ریاضی و فیزیک، تجسم فضایی یا تصور اشکال به صورت سه بعدی در ذهن هست که خیلی بهتون کمک میکنه.

از نظر رشته های دانشگاهی هم این رشته متنوع ترین حالت رو داره. هر چند که همه این رشته رو با رشته های فنی و مهندسی میشناسند اما بعضی از رشته‏های مشترک مثل مدیریت و … هم از طریق ریاضی و فیزیک قابل وروده. رشته های مهندسی هم روز به روز دارن متنوع تر میشن و چون ایران در حال صنعتی شدن هست، این رشته ها همه جا کاربرددارند و بازار کار خوبی دارند. برای ادامه تحصیل هم ظرفیت دانشگاه های داخل و خارجی زیاده و با تلاش کافی میشه به همه این گزینه ها رسید. توی شکل زیر بعضی از این رشته ها رو براتون میاریم:

 

معرفی رشته های دبیرستان

 

مشاوره تحصیلی متوسطه اول توسط آزاد آرمکی

 ارسال در حدود 8 ماه قبل  ادامه مطلب »