آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
معرفی رشته های دبیرستان (قسمت دوم)


۶۰ بازدید
pasokhadmin


معرفی رشته های دبیرستان (قسمت دوم)

 

رشته علوم تجربی

 

درسهای مهم این رشته، زیست شناسی، علوم تجربی دوره متوسطه اول، ریاضی و شیمی هست. اگر شما به درسهایی ار جنس زیست شناسی شمال مطالعه ساختار بدن موجودات زنده و طبیعت (جانوران، گیاهان و محیط زیست) علاقه دارید. احتمالا در این رشته موفق خواهید شد. فقط توجه داشته باشید که جنس بیشتر این درسها حفظی هست و نیاز هست که خیلی اسامی و فرمولها را به خاطر بسپارید که نیاز به حافظه خوب داره.

از نظر تنوع رشته، علوم تجربی بعد از ریاضی و فیزیک رتبه دوم رو داره. بیشتر کسانی که این رشته رو انتخاب میکنند برای ورود به پزشکی میرن اما بدونید که ظرفیت پزشکی بسیار محدود هست و برای قبول شدن در آن باید خیلی تلاش کنید. اما رشته های دیگه اون ظرفیت خوبی دارند و قبول شدن آنها راحت تره. رشته های آزمایشگاهی و پرستاری هم در ردیفهای بعدی هستند. اکثر فارغ التحصیلان این رشته در مراکز درمانی مشغول به کار میشن و آینده خوبی دارند. البته سختی های شغلی خاص خودش رو هم داره. اگر خیلی به این جنس کارها علاقه مند هستید، پیشنهاد میکنیم با چند نفر از فارغ التحصیلان و شاغل حوزه بهداشت و درمان صحبت کنید و شرایط کاری آنها را بپرسید.

در شکل زیر رشته هایی که دانش آموزان علوم تجربی میتونند برن رو براتون دسته بندی کردیم:

مشاوره کنکور تجربی

معرفی رشته های دبیرستان (قسمت دوم)

رشته علوم انسانی

 

از درس های اصلی این رشته به ترتیب ادبیات، عربی و مطالعات اجتماعی هست. همانطور که می بینید این رشته کاملا از جنس حفظیات هست و کارهای استدلالی خیلی کم داره. این رشته مربوط به مباحث علوم انسانی شامل زبان و ادبیات ملل مختلف، ادیان و مذاهب مختلف، علوم ورزشی، باستان شناسی، تاریخ، جغرافیا، اقتصاد، جامعه شناسی، علوم اجتماعی و مردم شناسی، فلسفه و منطق، روانشناسی، مدیریت بخش های مختلف اقتصادی، بازرگانی و دولتی، مسایل مربوط به خانواده و علوم تربیتی هست. اکثر رشته هایی که با انسانها سر و کار دارند به علوم انسانی مربوط میشن. متاسفانه با اینکه این رشته ها بسیار مهم و تاثیرگذار هستند اما در ایران کمتر به آنها توجه میشود. از این رو معمولا میانگین درآمدی افراد در آن ها پایین است. به همین دلیل، معمولا دانش آموزان آماده و قوی از این رشته استقبال نمی کنند و ترجیح میدهند به ریاضی یا تجربی بروند. معمولا خانم ها که در آینده دغدغه شغلی کمتری دارند، از رشته های علوم انسانی استقبال بیشتری می کنند.

مشاوره کنکور انسانی

 

مشاوره آموزشی توسط آزاد آرمکی

 ارسال در حدود 7 ماه قبل  ادامه مطلب »